Valencia
Tüm Yurt Dışı Turları için »

İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinde bulunan Valencia, Madrid ve Barcelona’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri. Muhteşem sahilleri ve eğlenceli şehir hayatının yanı sıra tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelir.
Geçmiş zaman olur ki…
Romalılar tarafından kurulmuş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan Valencia’nın kültürel zenginliğinde Vizigotlar, Berberiler, Endülüs Arapları ve Aragonların payı büyüktür. 15. ve 16. yy boyunca Valencia Akdeniz kıyılarının en büyük ticaret merkezi konumundaydı. Bu dönem aynı zamanda sanatsal anlamda da şehrin en görkemli olduğu dönemdi. Valencia demokrasi tekrar yapılanıp da özerklik kazandığında İspanya’nın hem kültürel hem de ekonomik açından en önemli şehirlerinden biri oldu.
Devamı için »

Valencia Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Bu kategoride aktif tur bulunmamaktadır. Diğer tüm yurt dışı turlar için tıklayınız.
Kente dair...
Kente dair... Portakal kokulu Valencia, dünyanın yaşanabilecek en güzel şehirlerinden biri. Müzeler, sanat galerileri, muhteşem bir mimari ve sıcakkanlı insanlar… Eski zamanlarda ipek ticaretinin yapıldığı, 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Lonja de la Seda, cam ve seramik karolarla süslü pazar alanı Mercato Central şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Şehirde oldukça renkli bir gece hayatı var. Tercih edebileceğiniz mekan sayısı çok fazla.
Neler yapmalı?
Valencia’da nisan ayından itibaren deniz mevsimi başlıyor. Gidebileceğiniz birbirinden güzel plajlar bulunuyor. Port Saplaya, Platja de Alboraya, Platya del Puig plajları en çok tercih edilenler arasında.
Görmeye, denemeye değer
  • Placa de l’Ajuntement
  • Museo de Bellas Artes
  • El Saler Parkı
  • Paella
  • Horhata
  • Fideua
Eğlence: Sabahlara kadar süren gezici sokak partileri ilginizi çekecek diğer bir Valencia geleneği.
Alışveriş: Valencia’da alışveriş merkezlerinin yanı sıra bir çok bit pazarı ve sokak pazarı da bulunuyor.