Lüksemburg
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Dünyanın dukalıkla yönetilen tek bağımsız devleti Lüksemburg, Batı Avrupa’da toprakları; Belçika, Fransa ve Almanya ile çevrili küçük bir ülke. Denize kıyısı olmayan Lüksemburg’un nüfusu, yarım milyonun altında. İnsanların mutlu, güvenli ve huzurlu yaşadığı ülke, kişi başına düşen milli gelir sıralamasında ise birinci sırada.
Geçmiş zaman olur ki…
Roma ve Cermen kültürlerinin kesiştiği bir noktada yer alan Lüksemburg’un kültür yapılanmasında, bu iki uygarlığın büyük etkisi vardır. Tarihi ve stratejik önemi kurulduğu Roma dönemine kadar uzanan ülkenin bu kaderi, 963’te Kont Siegfriend’in Lütteburg Kalesi’ni yaptırmasıyla başlar. Ülkeyle aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg ise dünyada iki kez Avrupa Kültür Başkenti olma özelliğine sahip tek şehir.
Devamı için »

Lüksemburg Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Bu kategoride aktif tur bulunmamaktadır. Diğer tüm yurt dışı turlar için tıklayınız.
Kente dair…
Yerli halkı Kelt kökenli olan Lüksemburg’da nüfusun geri kalanını Fransız ve Alman kökenli vatandaşlar oluşturuyor. Ekonomik açıdan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Lüksemburg’da huzuru ve sükûneti bulabilirsiniz.

Kültürel olarak uzun yıllar komşularının gölgesinde kalan Lüksemburg, tarım ülkesi olarak bilinir. Buna rağmen dünyaca ünlü ressamlar Joseph Kutter ve Michel Majerus ile fotoğraf sanatçısı Edward Steichen Lüksemburglu'dur.
Neler yapmalı?
Ülke, yüzölçümü açısından oldukça küçük olmasına rağmen gezilebilecek birçok müze bulunuyor. Bunların başında Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi geliyor. Lüksemburg Şehri Tarih Müzesi, Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi ve fotoğraf sanatçısı Edward Steichen’in kalıcı olarak Clervaux’ta sergilenen The Family of Man sergisi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.
Görmeye, denemeye değer
  • City Palace
  • Corniche
  • William Meydanı
  • Çikolata
  • Tatlı Su Balıkları
  • Kerevit
Yeme- İçme: Meşhur Lüksemburg çikolatalarını deneyin.
Manzara: Yemyeşil Petrusse Vadisi’ni seyredebileceğiniz terasların keyfini çıkarmadan dönmeyin.