Londra
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Krallar, kraliçeler, prensler ve prensesler masallardan çıkıp İngiltere’de karşınıza çıkabilir her an. Kraliyet Ailesi’nin varlığını her adımda hissedeceğiniz Londra sakinleriyle ilgili asalet ve kibarlık kelimeleri sıkça ağzınızdan çıkabilir. Bunun yanı sıra Hindistan, Japonya ve Çin halklarının oluşturduğu bir etnik çeşitlilik de şehrin nüfusuna renk katar.
Geçmiş zaman olur ki...
Kentte ilk medeniyet izleri Romalıların adaya ayak basışıyla görülmeye başlanır. Konumu nedeniyle tarihi boyunca Saksonlar, Vikingler ve Dan istilacılarının uğradığı bir limana sahip olan Londra’da yaşanılan kara ve ihtişamlı günler zengin bir miras bırakmıştır ardında. Bu izleri British Museum, Westminster Abbey veya Palace of Westminster’da yakından görmek mümkün.
Devamı için »

Londra Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.299 *
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.099 *
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.099 *
Kente dair...
Şehirde oldukça hareketli ve canlı bir yaşam vardır. İngiliz halkının kibarlığı sizi etkilerken, nüfusu renklendiren diğer milletlerin kültür zenginlikleri de gezinize hareket katar. Trafikte, alışverişte ve restoranlarda bu çeşitlilik karşınıza sürekli çıkabilir.

Nüfusu gibi yeme-içme kültürü de çeşitli ve zengindir kentin. Hint, Yunan, Türk, Fransız mutfaklarının en seçkin ve leziz tatları her an sizi bekler burada. Eğlence hayatında da hareket devam eder. Gece kulüpleri, canlı performanslar, yüzyıllık oyunların sergilendiği efsaneleşmiş tiyatrolar ve müzikaller kentin süsleridir adeta.
Neler yapmalı?
Oldukça pahalı olan şehirde bir haftalık ulaşım kartları alarak müzeleri, tarihi eserleri ve parkları keşfetmeniz mümkün. Hyde Park’ta güneşlenerek kitabınızı okuyabilir, West End’de tiyatrolarda yer alan gösterileri izleyebilir, Portobello Road veya Harrods’ta alışveriş yapabilir ya da Piccadilly Circus’un canlı atmosferinde gece hayatına karışabilirsiniz.

Rüya gibi şehir Londra'da ucuz uçak bileti seçenekleri de oldukça geniş.
Görmeye, denemeye değer
  • Madame Tussaud’s
  • Buckingham Palace
  • Hyde Park
  • Tower Bridge
  • İngiliz Kahvaltısı
  • İngiliz Çayı
Müze: Genelde pazartesi-cumartesi 10.00-17.00, pazar günü de 14.30-17.00 arası açık oluyor.
Alışveriş: Oxford Street’te yeni ve çeşitli ürünleri, Bond Street’te tasarım ve antika ürünleri bulabilirsiniz. Haziran ve ocak şehrin iki büyük indirim dönemi.