Küba
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Sıcacık Karayip Rüzgarı’nı içinize çektiğiniz anda heyecan ve keşfetme duygusuyla dolar içiniz burada. Che’nin ruhu dolaşır sokaklarda hala... Küba Devrimi’nin öncüsü Fidel’in fikirleri yayılır dilden dile... Cıvıl cıvıl sokaklar, nostaljik arabalar ve kıvrak dans ritimleri ile birçokları için rüyanın tanımıdır bu gururlu ülke.
Geçmiş zaman olur ki...
Ülkenin geçmişi Güney Amerika’dan gelen yerlilerin yaşam izleriyle başlar. İspanyolların keşfiyle devam eder macera... Ülke tarihinde önemli bir yeri olan ABD adı ise tarih kitaplarının sayfalarında sıkça geçer. Santa Clara Che'nin Anıt Mezarı, Trinidad Kolonyal Mimarisi ya da Cienfiegus Neoklasik Mimarisi kitaplar dışında tarihsel süreç hakkında fikir verebilir.
Devamı için »

Küba Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Türk Hava Yolları | Istanbul Ataturk Havalimani Kalkışlı 7 Gece
2.299 *
Ülkeye dair...
Isla de la Juventud ve çevresindeki küçük adalardan oluşan Küba, Karayip Denizi, Meksika Körfezi ve Atlantik Okyanusu'nun buluştuğu noktada konumlanır. Etrafını saran bu coğrafya ikilimi de etkiler haliyle. 12 ay boyunca ılık olan tropikal iklimin ülke turizmine olumlu etkisine unutmamak gerekir.

Tarih ve doğanın renkleri sıcakkanlı insanların rahat ve huzurlu tavırlarıyla birleşince Küba doyumsuz bir hal alır. Ülkenin en büyük şehri Havana, güney sahilindeki Trinidad ve eğlence diyarı Varadero ülkenin her köşesinde yeni tatlar bulabileceğiniz noktalarıdır.
Neler yapmalı?
Salsa bu ülkenin adıyla özdeşleşmiş bir danstır. Salsa öğrenmek niyetindeyseniz doğru adres denebilir Küba için. Romlu kokteyliniz eşliğinde işin ustalarından dans dersleri alabilir, Karayip’in en güzel kumsallarında güneşin ve denizin tadını çıkabilirsiniz.
Görmeye, denemeye değer
  • La Habana Vieja
  • Salsa Kulüpleri
  • Varadero Kumsalları
  • Puro
  • Kahve
  • Rom
Müze: Genelde pazar ya da pazartesi günleri kapalı olan müzelerin açılış ve kapanış saatleri değişebiliyor.
Alışveriş: Puro ve rom alışveriş listenizde mutlaka olması gerekenler.