Kanada
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Soğuk havası ve sıcakkanlı insanlarıyla ünlü Kanada, dünyanın yüzölçümü olarak en büyük 2’nci ülkesi. Geniş topraklarının onda birini kaplayan muhteşem gölleri, doğayı mavinin ve yeşilin her tonuna boyuyor. Doğal kaynaklarının zenginliği sayesinde dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkeleri arasında yer alan Kanada, buz hokeyinin, Niagara Şelalesi’nin ve bayrağında yer alan akçaağaç ormanlarının memleketi...
Geçmiş Zaman Olur ki…
İlk sakinleri Eskimo İnuitleri olan Kanada’ya yerleşen ilk Avrupalılar, MS 1000 yılı civarında kısa bir süreliğine Newfoundland'e yerleşen Vikingler oldu. 16’ncı ve 17’nci yüzyıllarda kolonici Avrupalıların yerleştiği Kanada kolonisi, Britanya ve Fransa rekabetine sebep oldu. Bugün ülkede konuşlan iki resmi dil Fransızca ve İngilizceyken, ülke parlamenter demokrasi ve Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth’e bağlı federal anayasal monarşi ile yönetiliyor.
Devamı için »

Kanada Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Bu kategoride aktif tur bulunmamaktadır. Diğer tüm yurt dışı turlar için tıklayınız.
Ülkeye dair…
Kuzey Kutbu’na yakınlığı dolayısıyla sadece kışı yaşadığı algısı hakim olsa da Kanada’nın, dört mevsimi yaşayan canlı bir doğası var. Sahip olduğu doğal göller ve akarsuların yanı başındaki dağları çevreleyen akçaağaç ormanlarıyla Kanada, doğanın saklı kalan hazinelerinden biri. Gelişmiş ekonomisi ve yüksek eğitim düzeyiyle dünyanın önde gelen ülkelerinden. Çok sayıda göçmen kabul eden ülke, bu sayede kültürünün zenginleştiği bilinciyle hareket ediyor.
Neler yapmalı?
Modern şehirlerin muhteşem bir doğayla birleştiği farklı tatil rotaları ilginizi çekiyorsa Kanada, tatil için oldukça uygun bir alternatif. Doğanın mucizesi Niagara Şelalesi’ni gördükten sonra Kanada’nın en büyük kentlerinden Toronto’da dev gökdelen CN Tower’ın zirvesinde sınır yürüyüşü yaparak heyecan doruktayken manzaranın keyfini yaşabilirsiniz. Ottowa’da kışın uzun bir kayak pistine dönen Rideau Kanalı’nda nehir gezisi yapabilir, Frankofon Montreal’de bir başka kıtada Fransa’yı yaşayabilirsiniz.

Kanada seyahatinize Toronto'dan başlayacaksanız Toronto uçak bileti araştırması yapmaya erken başlamalısınız.
Görmeye, denemeye değer
    Niagara Şelalesi Liman Şehri Vancouver Hokey Şöhretler Kulübü
    Old Québec Montreal Botanik Parkı Akçaağaç Şuruplu Pankek
Müze: Ottowa’da bulunan Kanada Tarih Müzesi haftanın yedi günü ziyarete açık.
Yeme içme: Kanada mutfağı, bölgesel farklılıklar göstermekle beraber av eti ve deniz ürünleri ağırlıklı. En yaygın tatlarsa pastırmalı ve maple syrup olarak bilinen akçağaç şurubu ile yapılan yemekler.
Alışveriş: Alışveriş için en uygun noktalardan biri Toronto’daki ünlü Eaton Center alışveriş merkezi.