İngiltere
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Adı asalet kelimesiyle yan yana kullanılan İngiltere; kralların, kraliçelerin, sislerin ve yağmurların ülkesi… Birleşik Krallık’ın diğer milletleri ile birlikte Asya, Orta Doğu ve Afrikalı birçok insanın yaşadığı İngiltere, çok renkli bir etnik yapıya sahip. Londra başta olmak üzere diğer tüm şehirleriyle görülmeye değer manzaralar sunuyor.
Geçmiş zaman olur ki…
Bir zamanların “Üzerinde güneş batmayan imparatorluğu” Büyük Britanya’nın en büyük ülkesi İngiltere’de tarih, 5. yüzyılda Anglosaksonlar'ın adaya ayak basmasıyla başlar. Ada toprakları asırlarca birçok çekişmeye sahne olmuş, 20. yüzyılın başlarında Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise en geniş sınırlarına ulaşmıştır. 1922’de İrlanda’nın ayaklanması ile dağılma yaşanmıştır. Kuzeyde İskoçya, batıda Galler ile komşu olan İngiltere Britanya takımadalarının Avrupa kıtasına en yakın ülkesidir.
Devamı için »

İngiltere Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.299 *
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.099 *
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
1.099 *
Ülkeye dair…
İngiltere’de ülke nüfusunun yüzde sekseni şehirde yaşıyor. Ülkenin genel geçim kaynağı ticaret. Özellikle başkent Londra tam anlamıyla dünyanın finans merkezlerinden biri… Ülkeyle özdeşleşmiş imajlar olan telefon kulübeleri ve çift katlı otobüsleri Londra’da her sokakta görmeniz mümkün.

Dünyada birçok insanın tutkuyla sevdiği şey, İngiltere’de doğmuş ve buradan dünyaya yayılmıştır. Futboldan viskiye kadar insanların hayatlarının bir parçası haline gelen alışkanlıklar bu adalara aittir. Bir mutfak kültürü olmamasına rağmen dünyanın en iyi aşçıları da İngiltere kökenlidir.
Neler Yapmalı?
İngiltere’de gezilecek çok fazla müze var. İşe buralardan başlayabilirsiniz. British Museum, Madame Tussauds, Charles Dickens Müzesi müzeleri en çok ziyaret edilenler arasında. Pahalı bir ülke olan İngiltere’de indirim dönemlerini yakalamakta fayda var.
Görmeye, denemeye değer
  • Buckhingam Sarayı
  • Londra Kulesi
  • Westminister Sarayı
  • Roast Beef
  • Yorkshire Pudding
  • Fish and Chips
Müze: Genelde pazartesi-cumartesi 10.00-17.00, pazar günü de 14.30-17.00 arası açık oluyor.
Alışveriş: Oxford Street’te yeni ve çeşitli ürünleri, Bond Street’te tasarım ve antika ürünleri bulabilirsiniz. Haziran ve ocak şehrin iki büyük indirim dönemi.