Hindistan
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Güney Asya’da bir dinler geçidine hazır olun! Hinduizm’den İslamiyet’e, Hıristiyanlık’tan Musevilik’e kadar dünyanın farklık coğrafyalarının dinlerini tek bir toprak üzerinde toplar Hindistan. Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Pakistan, kuzeydoğusunda Çin Halk Cumhuriyeti ile Asya’nın ışıldayan yüzü sizi bekliyor.
Geçmiş zaman olur ki...
Ataları Arilerden bugüne kadar onlarca farklı ırk ve medeniyeti ağırlayan Hindistan, bugünkü zenginliğini bu geçmişine borçlu. İngiliz sömürgesi olmasının etkilerini oldukça fazla görebileceğiniz ülkede Tac Mahal’den Red Fort (Kırmızı Kale)’a uzanacağınız yolculuğunuz boyunca ülkenin renklerine aşık olacaksınız.
Devamı için »

Hindistan Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Ethiad Hava Yolları ile | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 5 Gece
999 $ *
Ülkeye dair...
Hindistan, sinemasından mutfağına kadar Avrupa’nın oldukça ilgisini çeken özelliklere sahip bir ülke. Dünya sinema tarihine aldığı Oscar ödülüyle de adını yazdıran Hint Sineması kostümlerinden sempatik karakterlerine kadar oldukça ilgi çekici özelliklere sahip.

Hint Mutfağı ise ayrıca dünyada hatrı sayılır bir ilgiye sahip. Mutfağın en büyük özelliği de baharatları. Farklı iklimlerin görülebildiği ülkenin kuzeyindeki Himalaya Vadileri’nde dört mevsim hüküm sürerken, güney bölgeler tropikal iklimin etkisinde kalıyor.
Neler yapmalı?
Farklı zamanlarda düzenlenen yerel eğlencelerde dans gösterilerini ve canlı müzik şovlarını seyredebilirsiniz. Yıl boyunca farklı zamanlarda düzenlenen renkli festivaller de farklı bir seçenek olabilir. Ayrıca Hint Mutfağı’nın özel tatlarını tadabileceğiniz restoranlarda bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Görmeye, denemeye değer
  • Fatehpur Sikri
  • Jama Mescidi
  • Agra Kalesi
  • Tavuk Tandoori
  • Biryani
  • Deniz Mahsulleri
Müze: Genelde pazartesi günleri kapalı olan müzelerin açılış ve kapanış saatleri değişebiliyor.
Alışveriş: İpek kumaşlar, kaşmir paşminalar, el işi çömlek eserleri, çeşitli yerel takılar dikkatinizi çekebilir.