Dubai
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Dünya haritalarına son yıllarda altın renklerle çizilen Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en popüler şehri. Bazıları için çölün üzerindeki turizm ve spor merkezi, bazıları için ise Orta Doğu’nun Venedik’i.
Geçmiş zaman olur ki...
Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ilginç şehri Dubai, 2 milyon nüfuslu yedi emirlikten biri. Çölün ortasına yerleştirilmiş koskocaman bir vahayı andıran şehrin geçmiş hikayesi çok da uzun değil. Bölge; İslam’ın kabulü, petrol üretimi ve Maktum Ailesi’nin yönetime geçmesinden önce ihraç ürünleri için kullanılan bir liman kentiymiş. Şehirde az da olsa tarihsel süreçleri inceleyebileceğiniz yapılar yer alıyor. Dubai Müzesi, Jumeirah Camii veya Büyük Camii ile şehrin modern mimarisinin yanı sıra tarihi yönünü de keşfedebilirsiniz.
Devamı için »

Dubai Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Air Arabia Havayolları | İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkışlı 3 Gece
449 *
Air Arabia Havayolları | İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkışlı 4 Gece
569 *
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 3 Gece
799 *
Kente dair...
Madinat Jumeirah’ta yer alan çarşılar, galeriler, restoranlar, kafeler ve kanallarla geleneksel Arap tarzını yansıtırken; Sheikh Zayed Caddesi fütüristik mimariye sahip gökdelenleriyle modern şehri yansıtır. Şehrin en büyük simgesi yedi yıldızlı Burj El Arab’tır. Hatta otelin olduğu bölgeye özel turlar düzenlenir.

Kentte yazılı olmayan kurallar vardır. Mesela ülkeye turist olarak gelenlerin genelde camilere girmesi yasaktır. Kadınların konakladıkları otel dışında açık yakalı ve dar giysiler giymesi pek hoş karşılanmaz.
Neler yapmalı?
Farklı tatlar sunan şehirde tarihi Bastakiya’da rüzgar kuleli geleneksel evleri keşfedebilir, Altın Çarşısı’nda tatil hediyelerini alabilir, yerel pazarlar arasında dolaşabilir ve hatta ciplerle safari turlarına katılabilirsiniz. Alternatif arayanlar için ise oryantal dans gösterileri veya ışıklı yerel dans şovları gece yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor.

Gitmeden önce şehirde neler yapacağınızı planladığınız gibi, Dubai için uçak bileti de araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.
Görmeye, denemeye değer
  • Jumeirah Parkı
  • Dubai Creek Side
  • Hayvanat Bahçesi
  • Harikalar Diyarı
  • Humus
  • Baharatlı Pilavlar
Müze: Müzeler genelde 09.00-16.30 arası açık oluyor.
Alışveriş: Vergi uygulamasının olmadığı şehir alışveriş meraklıları için adeta bir cennet.