Cenova
Tüm Yurt Dışı Turları için »

İtalyan rivierası, sanatın, müziğin, gastronominin başkenti Cenova… Dar sokakları, limanları, sıcakkanlı insanları ile İtalya’nın en keyifli şehirlerinden Cenova, bir ressamın fırçasından çıkmış gibi duran görüntüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor. Şarkılara, şiirlere, filmlere konu olan limanı Portofino, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cinque Terre ve diğer tüm güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyor.
Geçmiş zaman olur ki…
Tarihi M.Ö. 5. ve 6. yüzyıla uzanan Cenova’nın hikayesi Yunanlılarla başlıyor ve daha sonra Roma ve Kartacalılarla devam ediyor. Tarihte, İtalyan şehir devleti Ceneviz’in başkenti olan Cenova, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un doğduğu topraklar olarak biliniyor. Cenova’nın kelime manası `diz’… Şehir bir insanın diz kapağına benzeyen silueti dolayısıyla bu ismi almış. Bir ticaret limanı olan şehir, birçok kültürle yakın ilişkiler içerisinde bulunmuş.
Devamı için »

Cenova Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Türk Hava Yolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
699 *
Pegasus Hava Yolları | İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkışlı 7 Gece
Kente dair…
Cenova; doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve masalsı atmosferiyle yeryüzü cennetlerinden biri. Şehrin Le Strade Nuove ve Palazzi dei Rolli bölgelerinden oluşan büyük bir kısmı 2006 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alındı. Özellikle Portofino ve Sestri Levante sahil kasabaları her yıl yüz binlerce turisti ağırlıyor.

Porto Antica bölgesinde bulunan Kristof Kolomb’un gemisi şehrin ilgi gören diğer noktalarından biri. Şehrin kalbi ise Piazza de Ferrari’de atıyor.
Neler yapmalı?
Eğer su dünyası ile ilgileniyorsanız mutlaka Biosphera’yı görmelisiniz. Kuş ve kelebek türü canlılar için yaşam alanı olarak tasarlanan yapı, daha sonra yerini su altında büyüyebilen bitkilere bırakmış. Denizin içine inşa edilen Biosphera kesinlikle görülmeye değer.

Masalsı şehir Cenova için ucuz uçak biletlerine göz atmanızı öneririz.
Görmeye, denemeye değer
  • Biosphera
  • Aquario
  • Nave Italia
  • Pesto Soslu Makarna
  • Zeytinyağlı Foccacia
  • Pansotti
Alışveriş: Cenova’da alışveriş için uğrayacağınız yerlerin başında Via San Lorenzo geliyor. Burası için Cenova’nın İstiklal Caddesi demek yanlış olmayacaktır. Buradan sonra Via Garibaldi’yi ziyaret etmeyi unutmayın.