Amsterdam
Tüm Yurt Dışı Turları için »

Yedi yüz binden fazla nüfus, iki yüze yakın milliyetten insan, bolca bisiklet üstüne de kanalları ekleyin işte size Amsterdam... Kendine özgü mimarisiyle şirin evler, renkli eğlence hayatı ve farklı görüşlere hoş görüsü yüksek bir bakış açısı kentin bu tanımını detaylandıran özellikler olur çoğu zaman.
Geçmiş zaman olur ki...
Bilinen tarihi 12. Yüzyıl’ın başlarında yazılmaya başlayan kent, ilk kurulduğu dönemde küçük bir balıkçı köyüymüş. Geçen yüzyıllar boyunca ticari ve kültürel yönce oldukça gelişen şehir, her yıl milyonlarca turisti ağırlar. Dam Meydanı Amsterdam’ın en turistik bölgesidir. Ayrıca tarihsel arşivi de görülmeye değer şehrin en önemli müzeleri ünlü ressamın eserlerinin sergilendiği Van Gogh, devlet müzesi Rijks ve modern sanat müzesi Stedelijk müzeleridir.
Devamı için »

Amsterdam Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Atlasglobal Havayolları ile | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 3 Gece
399 *
AtlasGlobal Havayolları | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 3 Gece
549 *
Atlasglobal Havayolları ile | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı 3 Gece
499 *
Kente dair...
Her adımda farklı milletlerden bir yüzle ya da sokak sanatçısı ile karşılaşacağınız şehirde Rembrandt ve Van Gogh efsaneleşmiş sanatçılardır. Bu sanatçılara ait eserleri müzeleştirilmiş evlerinde görebilirsiniz.

Tren ve otobüs gibi seçeneklerle şehri keşfedebileceğiniz gibi en popüler ve keyifli ulaşım alternatifi olan bisikletleri mutlaka denemelisiniz. Çünkü düz olan bir alanda konumlanan şehir, bisiklet için ideal rotalara sahip.
Neler yapmalı?
Kentin en estetik köşelerinden biri olan Jordan, rengarenk çiçekli balkonlu şirin evler ve keyifli kafelerle süslenmiştir. Red Light District ise marjinal gece hayatının müzesidir adeta. Ziyaretçilerin en dikkatini çeken özellerinden biri de coffeeshop olarak adlandırılan kafelerdir.

Yılın her döneminde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan şehirde seyahat planları yaparken Amsterdam uçak bileti için kampanyaları takipte olun.
Görmeye, denemeye değer
  • Scpeepvaart Müzesi
  • Red Light Districts
  • Madame Tussauds
  • Kanallar Turu
  • Volendam Turu
  • Patates Kızartması
Müze: Amsterdam Card alarak 25 müzeye ve ulaşım araçlarına ücretsiz giriş yapabilirsiniz.
Alışveriş: Leidseplein ve Spui arasındaki Leidsestraat alışveriş yerleri açısından zengin bölgelerdir.