İstanbul: Yeditepeli Kent
Tüm İstanbul Turları için »
Asya ve Avrupa’nın randevusu bu kentte gerçekleşiyor. Dünya üzerinde ender rastlanacak bu özelliği ile İstanbul, her iki kıtanın buluşma noktası olmasının yanı sıra kültür, sanat ve edebiyat değerleri ile de Asya’nın Avrupa’ya açılan kapısı konumunda. Boğaziçi’nin güzelliği ile başlayan turunuz, tarihi yarımadadaki Sultanahmet Camisi ile ilahi bir havaya bürünecek, Dolmabahçe Sarayı’nın mimarisiyle aklınıza kazınacak.
Devamı için »

İstanbul Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Uçak ile gidiş - Uçak ile dönüş
999
,12
TL*
Yedi tepenin üzerinde bir gezinti…
Fatih Sultan Mehmet’in 1453’te dünya tarihine geçecek bir kararıyla Osmanlı topraklarına katılana kadar Roma ve Bizans kültürleriyle harmanlanan derin bir geçmişi var bu kentin. Sokaklarından meydanlarına kadar bunu fazlasıyla hissedeceğiniz İstanbul’un yollarını arşınlarken de kozmopolit nüfus yoğunluğuna hayran kalacaksınız.
Kışı başka yazı başka güzel olur İstanbul’un. Yaz ayları Boğaz’ın iki yakasını birbiriyle buluşturur, sahiller dolar taşar ama kış ayları da ayrı bir estetikle yaşanır. Kar yağarken kıtaları buluşturan köprüler üzerine yaşayacağınız yolculuk bu şehri anlamanız için ufak bir ipucu verebilir size. Tarihi yarımada, Taksim, Beşiktaş, surlar, metrobüs, metro İstanbul’da çıkacağınız kısa bir tur karşınıza çıkabilecek detaylar olur.