Ankara: Başkent Ankara
Tüm Ankara Turları için »
Kapadokya turlarının durak noktalarından olan başkent Ankara, bir yandan ülkenin yönetim merkezi olması sebebiyle ciddi bir havaya sahipken bir yandan da şehirde bulunan çok sayıda üniversite sebebiyle bir öğrenci şehri havasında.
Devamı için »

Ankara Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Uçak ile gidiş - Uçak ile dönüş
999
,12
TL*
Büyük Frigya Kralı Midas’ın Şehri…
Bilinen tarihi en az 10 bin yıl öncesine dayanan Ankara; Hattileri, Hititleri, Frigleri, Lidyalıları, Persleri, Makedonyalıları, Galatları, Romalıları, Selçukluları ve Osmanlıları ağırlamış bir medeniyetler beşiğidir.
Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nden önce Galatların bir boyu olan Tektosaglar’a ve Friglere başkentlik yapmıştır. Rivayete göre Frigya Kralı Midas burada bir gemi çapası bulmuştur. Bu yüzden şehre Yunanca’da gemi çapası manasına gelen Ankara ismi verilmiştir. Ankara’yı gezmek için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahardır. Şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Anıtkabir gelir. Atatürk Orman Çiftliği ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi diğer görülmesi gereken yerler arasında. Tunalıhilmi, Arjantin ve Sakarya Caddeleri ise gece hayatının hareketli olduğu noktalar.